jepp, da blir det motorbytte, så over den motoren som skall inn og dær mangla tre av de fire boltene som fester eksos til turbo, boltene er knekt. regner ikke meg at jeg er første til og oppdage dette så da er det vel noen som husker slik ca hva de gjorde da?
turboen lar seg ikke dreie med bare fingrene, menn med skralle er det liten motstand, er det slik det skal være?
turbo-eksos feste
turbo-eksos feste
t-3 1,6td buss 82mod
Member of: Rundlyktgeriljaen
Member of: Rundlyktgeriljaen
turboen skal snurre lett rundt og ikke ha no motstand ,,prøv å sett på en bateridrill gi den litt smøring i oljerøret og snurr liten stnd det pleier å hjelpe ,,
ang knekte bolter er det litt mer bry , går jo an å punkt sveise fast eksosflensen som en nødløsning
ang knekte bolter er det litt mer bry , går jo an å punkt sveise fast eksosflensen som en nødløsning
x vw 87 syncro 1,9 tdk m sperre bak 8 seter og monsterhjul.. militær camo
x doka.1,9 tdk
vw 56 raggtopp
tlf 97729656
Bjørn Nilsen.... skedsmokorset
x doka.1,9 tdk
vw 56 raggtopp
tlf 97729656
Bjørn Nilsen.... skedsmokorset
-
D-Sync
- Posts: 23
- Joined: 07 Jun 2006, 21:17
- Car: T3 kran, T4 tdi Syncro "multivan"
- Location: Tronheim
knekte bolter kan fjernes med flere midler : stikker bolten litt ut (2-3mm) hold på plass 6mm mutter m/tang sveis muttern fast med skikkelig med strøm på apparatet, du bryter den sikkert av noen ganger. Hvergang du sveiser på mutter expandere bolten og rusten i gjengen knuses, etter ca 5 forsøk plan B slip bolt stussen flat sett kjørnslag i midten borr hull ca 3,5 slå inn en passende torx (flatslip bitsen foran så den skjærer bedre) husk borr dypt nok. "kos deg"
bent lervik

