Hei. Vært under og over i dag og fant ut at slave sylinder/stempel svetter/lekker. Det manglet og en av to festebolter så slaven løftet seg fra den ene siden hver gang clutchen ble trykket inn. Det er ikke ut som om det har vært bolt der.. på svært lang tid. Belgen under var fuktig. Jeg luftet slaven/sylinder (der var det luft gitt..) og satt i en bolt. Clutch som "ny". Smudt gearing ..!
Så; er det noe som kan fortelle hva som er best nå demontere og skifte innmaten eller få tak i noe som mer overhalt ?
Har erfaring fra tilsvarende på MC og det er ikke noen kunst. Hvor finnes deler evt ny/brukt slave ?
86_Caravelle C 2,1 i DJ_SCA_(Joker) CAMPER_BOBIL SAAB 95 2,3t vector - BMW R100GS 1990 - Yamaha TT600 1990 - BMW R1100GS - - SAAB 9000 CDE 2,1 t jub - SAAB 9000 CSE - VOLVO 240 - BMW R100/7 -OP EL KADETT 1,2- OPEL RECORD 1,9- FORD TAUNUS
hei, driver akkurat med det samme om dagen, var akkurat på nettet for å lete. fant ut at unneberg bil har rep. sett til 255 kr, just kampers i england har til ca 10 pund. lykketil!!