Kammen var delt i tre, flere bukker ødelagte, og minst 6-7 ventilløftere hadde sprekker. Har ikke tatt av toppen for å se på stemplene enda, men frykter det verste.... med nesten 400KKm på nakken, er jeg mest lysten på å bytte motor. Bilen ellers er i overraskende god stand (2000 mod lang type syncro 9-seter med dobbel klima).
Så da er spørsmålet.... er det noe vits å lete etter den siste 102-hesteren fra 02/03 (AXL) for å få en motor som er litt mer trimvillig enn min nåværende ACV?
Går alle 102-hesterne om hverandre, eller er det noen som ikke passer til syncro?
De fleste (alle) byttemotorer fra huggere kommer uten starter, dynamo, kompressor osv - er det noe jeg MÅ tenke på ved et motorbytte innad i 102hk-familien?
Helst skulle jeg ønske jeg kunne byttet til 151-hesteren.... men da passer kanskje ikke ledningsnettet lenger?
Donorbil må kanskje til for å få hjerne som passer?
Råd og tips tas imot med takk
