Familieraceren Runa den raske.

T4-Prosjekter (Caravelle/Transporter 1991-2003)
Post Reply
ossilnes
Posts: 3
Joined: 29 Apr 2009, 23:55
Location: Ålesund

Familieraceren Runa den raske.

Post by ossilnes »

I vinter ringte en gammel venn som heter Rune til meg og ville selge bilen sin til meg. Det var en sliten 99`modell, hvit og lang 2,4D. Jeg har eid, brukt, hugget og kastet noen slike siste åra.. Rune er en dyktig murer, men en elendig foretningsmann, så han hadde fått den tilbake fra konkursboet. Den var ikke mulig å selge!! Dum som jeg er, kjøpte jeg den og nå er den klar for en overhaling. Jeg skal finne fram de beste bitene jeg har på lager, kreve inn en haug med igjentjenester og bygge en familieracer som skal hete "Runa den raske". Jeg jobber som freelance-reparatør i bilbransjen, noe som gir god tilgang på byttehandler og cash. (Jeg har 13,5 biler som min kjære veit om)(og 1,5 traktor) I skrivende stund er bilen ribbet innvendig og utvendig, det er installert sentrallås og ledninger til taklys, en forgangen Craftermotor på 136hk er satt på bukk og fargeviftene i lakkrommet er tatt fram. Biltilsynet er advart om både motor og seter. Bilder kommer.. etterhvert..
Image
Turbo Mitsubishi Heavy Industri 05 VG
Image

Image

Image
OddS
Bex
Posts: 53
Joined: 22 Jun 2012, 15:46
Car: T4 1992
Phone: 48356367
Location: Jessheim

Re: Familieraceren Runa den raske.

Post by Bex »

ohh likte den bilen 2 plasser frem til høyre jeg, *sikkle*
ossilnes
Posts: 3
Joined: 29 Apr 2009, 23:55
Location: Ålesund

Re: Familieraceren Runa den raske.

Post by ossilnes »

Det er 800 kvm med 4-hjulsleker i denne hallen. Caterham supersprint er en morsom bil.
OddS
Rikskringkastingen
-
-
Posts: 2785
Joined: 29 Oct 2007, 23:17
Car: T3 Syncro
Location: Re / Vestfold

Re: Familieraceren Runa den raske.

Post by Rikskringkastingen »

Der var det mange staselige vogner! I tillegg til den nevnte Caterhamen mener jeg å kunne identifisere en P6 (3,5 V8?), E-type, Cortina Mk1 (de tøffeste var hvite med grønn stripe..), FX4-drosje, og kanskje det kan være en S1 som står ved siden av T4'en? Men den som står med bagasjerommet åpent helt til venstre, hva er det? Det ser veldig Jaguaraktig ut, men jeg får ikke proporsjonene til å stemme helt med de mest vanlige modellene. Kan det være en MK10?

Men det var vel T4 det skulle handle om her. Bygger du om til commonrail? Interessant prosjekt. Jeg vet at craftermotoren er basert på motorblokka fra T4, men har vel hørt rykter om at de ikke uten videre passer rett inn. Det blir spennende å følge med på dette prosjektet!
Henrik Engen

'91 Transporter Syncro halvpanel 1,6td, ex NRK
'86 Transporter Syncro pickup 1,9wbx
'88 Caravelle C Syncro 2,1
'88 Transporter 2WD pickup 2,1
'87 Caravelle C Syncro 2,5tdi
'83 Transporter D Eurec Cassandra
ossilnes
Posts: 3
Joined: 29 Apr 2009, 23:55
Location: Ålesund

Re: Familieraceren Runa den raske.

Post by ossilnes »

Det grønne flaket er en Jaguar 420 G, ser ut som en flatklemt Mk ll..
OddS
Post Reply