NB! Klikk på bildene så blir de større!

Viktig å avlaste øvre bærearm slik at den ikke synker for lavt. Dette for at det skal bli lettere å frigjøre bærekula fra navet. Jeg la i mellom bærearm og karosseri en carbonstålpipe 22mm fra Biltema. Samtidig løsser vi den nedre bolten slik at støtdemper og stabstag frigjøres. Løsner også drivakselbolten slik at ikke drivakselen blir trukket ut når navet senkes..

Viktig å sløse med W40 der bærekula sitter..

Så løsnes skruen på bærekula og gaffelkilen plasseres mellom navet og øvre kule..

Vips, så ser det slik ut etter en 4-5 krafrige slag med slegga..

På med avtrekker fra Gasolin..

Og vips igjen.. Kula kommer ut med et smell..

Brukte en slik armdrager, og det holdt i massevis..

Fram med frossen ny bærekule..

Litt mer kinkig å presse de nye inn synes jeg. Viktig å sentrere kula skikkelig så den ikke kommer skjevt inn.. Etter litt mikk gikk også det greit med verktøyet fra Gasolin..

Så til slutt så det slikt ut og det liker vi.. Brukte ca 2 timer på begge kulene og det er ikke så galt synes jeg.. Er tross alt ikke fagmann.. Kun en vernepleier..

Husk rengjøring og fjerning av rust er viktig..

Til slutt litt tectylbehandling, så kanske det blir litt mindre rust neste gang..

Så er bilen klar for mange nye mil... Og far tar seg en velfortjent pils..

mvh
lassemann



