Jeg er en ny bruker,å nyrlig blidd eier av en 2001 mod T4. Den kjøpte jeg som minibuss,å klassifiserte den ned til 9 seter..alle i kjøreretning.Dette var gjort på 3 min,å kostet tilsammen 8163 kr.
Så til mitt"problem".
1. Når det er veldig kald,så er den veldig tungstartet,glødelyset lyser kanske 15-20 sek før det slukkes,men den starter til slutt. Men når bilen er kjørt litt,så er det ingen problem å få start,å glødelyset lyser kun et par,tre sek. Jeg regner med at glødepluggene er gåen. Men hvordan finner jeg ut hvilken,eller vil dere anbefale meg å bytte alle 5? Hvor på motoren sitter disse?
2. Når bilen starter så piper det fra innstumentpanelet,å i.f innstuksjonsboken er oljenivåmåleren gåen. Er dette noe jeg egentlig trenger,da jeg peiler oljen jevnlig,eller vil dere annbefale meg å bytte denne? Å hvis den bør byttes,er dette noe jeg kan få til selv å hvor på motoren sitter denne delen?
3.Bilen blir ikke varm før etter 15 km på E6(90 grader),å når den står å bakker på tomgang,så går temperaturen ned. Kan det da være termostaten såm er pusk eller er dette normalt? Samt jeg synest ikke varmeaparatet gir ordtenlig varme i bilen(har 2),men det er ikke slik at man hakker tenner. Er dette et kjennt problem med disse bilene?
Har ikke motorvarmer..vil dere anbefale at dette blir montert?
Bilen er en 2001 mod,2,5 tdi m 102 hk. Sprekere enn min 97 mod Omega m 136 hk.
På forhånd takk for hjelpen.
Mvh Stig.
P.S; jeg har ikke 10 tommeltotter og godt med verktøy




