Page 1 of 1
Girkasse som har gira sitt siste gir
Posted: 20 May 2007, 17:10
by Tom E. Tøff
Har en Caravelle 93 T4 2,4 som girkassa streika på. Selvføgelig 90 mil hjemmefra, på vei til min sønns konfirmasjon. Hadde byttet nedre opphengskule og drivakseler 100 mil før havari. Går fremover, men raper og slår i 4 og 5 gir. plenty olje på kassa. Får den sendt bilen hjem med motortranport til en #=%#% pris, og nå lurer jeg? Hvilken girkasse passer i. Har girkasse med bakerste feste som en rull. (bolt med 21 mm hode) og har kun funnet girkasser som er festet i bærebrua med 2 små bolter og sleidet inn i et spor. Hvor finner jeg girkasse koden? på den jeg har og kan jeg bygge om med braketten, slik at andre kasser passer. Nb: har hydraulisk kløtsj.
Sist men ikke minst har noen en girkasse å "gi bort" Er nå utrolig blakk, rådvill og lener meg til forumet for moralsk støtte, trøst og know how.
Posted: 20 May 2007, 20:12
by Peders
Garviken har ein girkasse for salg her på forumet.
Re: Girkasse som har gira sitt siste gir
Posted: 21 May 2007, 08:27
by vidar_78
Tom E. Tøff wrote:Har en Caravelle 93 T4 2,4 som girkassa streika på. Selvføgelig 90 mil hjemmefra, på vei til min sønns konfirmasjon. Hadde byttet nedre opphengskule og drivakseler 100 mil før havari. Går fremover, men raper og slår i 4 og 5 gir. plenty olje på kassa. Får den sendt bilen hjem med motortranport til en #=%#% pris, og nå lurer jeg? Hvilken girkasse passer i. Har girkasse med bakerste feste som en rull. (bolt med 21 mm hode) og har kun funnet girkasser som er festet i bærebrua med 2 små bolter og sleidet inn i et spor. Hvor finner jeg girkasse koden? på den jeg har og kan jeg bygge om med braketten, slik at andre kasser passer. Nb: har hydraulisk kløtsj.
Sist men ikke minst har noen en girkasse å "gi bort" Er nå utrolig blakk, rådvill og lener meg til forumet for moralsk støtte, trøst og know how.
Motor- og girkassekoden står på en klistrelapp under sikringsboksen på venstre side, mener jeg.
Posted: 21 May 2007, 20:30
by Tom E. Tøff
Har funnet ut at koden på min girkasse er CHS.
Dette er greit, men når man skal kjøpe en kasse som er tatt ut av bilen, er det lurt å vite hvor man finner igjen denne på kassen slik at det blir rett.
Koden må jo også stå på girkassen, men hvor?????