Page 1 of 1

Problemer med bremser på syncro..

Posted: 07 Jun 2006, 18:20
by espky
Når jeg bremser inn i en sving og holder bremsepedalen inne inn i svingen kommer det knekke lyder under bilen og disse kjennes også lett i pedalen. Merket dette på tur der jeg kjørt ned bratte fjellveier med 180 graders svinger.

Noen som kan ha peiling på hva dette kan være? Har demontert bremsene for å sjekke at alt så bra ut, merka ingen ting uvanlig.

Re: Problemer med bremser på syncro..

Posted: 07 Jun 2006, 18:31
by T3 Coach
espky wrote:Når jeg bremser inn i en sving og holder bremsepedalen inne inn i svingen kommer det knekke lyder under bilen og disse kjennes også lett i pedalen. Merket dette på tur der jeg kjørt ned bratte fjellveier med 180 graders svinger.

Noen som kan ha peiling på hva dette kan være? Har demontert bremsene for å sjekke at alt så bra ut, merka ingen ting uvanlig.
Muligens slitte klosser...

Posted: 07 Jun 2006, 18:54
by espky
klossene så helt fine ut, ble skiftet for rundt et år siden.

Posted: 07 Jun 2006, 18:56
by espky
glemte å skrive at det er frambremsene jeg har problemer med.

Posted: 08 Jun 2006, 14:46
by Syncroeier
Hvis du har hatt av capilerne og sett så er vel dette iorden(og caliperne sitter godt?), men er du sikker på at det ikke er noe annet der foran? på min hadde jeg disse lydene når jeg kjøpte bilen, det var de stagene fra bærearm til stabstag som hadde knekt, og laget lyder under visse påkjenninger..

Posted: 08 Jun 2006, 15:01
by Eskild Leikanger
"Knekkelyder" under sving kan også være tegn på defekt/sliten drivknute.

Posted: 12 Jun 2006, 23:39
by espky
Har nettopp byttet en defekt drivknute. Det var etter jeg hadde gjort dette at jeg merket ulyden. Det kommer også til tider ett knekk når jeg bakker og bremser.

Skal sjekke de stagene å se om problemet kanskje kan ligge der.

Posted: 13 Jun 2006, 03:37
by Rapidspeed
espky wrote:Har nettopp byttet en defekt drivknute. Det var etter jeg hadde gjort dette at jeg merket ulyden. Det kommer også til tider ett knekk når jeg bakker og bremser.

Skal sjekke de stagene å se om problemet kanskje kan ligge der.
har ikke strammet knuten for mye eller for lite så du har tatt livet av lageret altså???
fort gjort...