Page 1 of 1
T3 2.1 som jukser, bensinpumpetrøbbel?
Posted: 21 Jun 2016, 08:43
by 87T3
Min -87 2.1 bensin har begynt å jukse litt, særlig i motbakker da det kreves litt ekstra pådrag. Den går fint på tomgang og uten belastning men den orker ikke noe særlig i motbakker. Det kommer og går litt forøvrig. Jeg har sjekket fordeler , vakumslanger mm og det ser greit ut men ser at fordelerlokk bør skiftes etterhvert. Bilen fikk service med skifte av olje, filter, plugger ol i fjor og har nok ikke gått mer enn 5000km etter dette. motor går jevnt så jeg mistenker dårlig bensintrykk? Hadde det vært vann eller annet i bensinsystemet burde den vel gått surt på tomgang også?
Motor har gått rett over 200`km tror jeg og har fungert feilfritt etter jeg kjøpte den høsten 2014.
Tips mottas med takk!!
Re: T3 2.1 som jukser, bensinpumpetrøbbel?
Posted: 21 Jun 2016, 09:23
by OddN
Akkurat sånn var min og...
Byttet etter tur: bensinfilter, bensintrykkregulator og bensinpumpe. Har hatt noe grums i tanken, så jeg har også montert forfilter mellom tank og pumpe. Der ser jeg at de samler seg noe rustaktig skitt etter en stund.
Re: T3 2.1 som jukser, bensinpumpetrøbbel?
Posted: 21 Jun 2016, 09:29
by subwoofer
Sjekk LMM med multimeter, se at den ikke jukser. Og mål tomgangs/fullgassbryteren, evt koble den fra og se om det endrer seg. Mål også temp2-giveren på termostathuset.
Re: T3 2.1 som jukser, bensinpumpetrøbbel?
Posted: 21 Jun 2016, 10:17
by 87T3
Takk for raske svar!!
Sitter regulatoren mellom filter og torpedovegg? Det går kun en slange fra plaststussen på torpedovegg, via T-stykket og til dysene i motorrom.
Jeg kan jo begynne med filterskift ref det du sa om grums i tanken, det kjennes ut som den får for lite bensin ved pådrag.
Hvor stor motstand skal det være over tempgiver v varm motor, ca 100ohm? Det er den blå som står ut til siden på termostathuset?
Re: T3 2.1 som jukser, bensinpumpetrøbbel?
Posted: 21 Jun 2016, 10:55
by subwoofer
Trykkregulatoren sitter der slangene kommer sammen igjen til returen, i umiddelbar nærhet av fordeleren. Har en vakuumslange inn på seg.
100 ohm ved varm motor høres ganske kjent ut, du måler på den med to ledninger?
Re: T3 2.1 som jukser, bensinpumpetrøbbel?
Posted: 02 Jul 2016, 17:35
by 87T3
Da ble filter skifta og problemet løst, gikk fint igjen etter et par turer. Har nok litt grums på tanken som nevnt tidligere.
Takk for svar og innspill folkens!!