Page 1 of 1

Gummibelg mellom styresnekka og styrestag røket

Posted: 16 Jul 2015, 00:32
by Tysfjord
Hei! Så at gummibelgen som dekker indre styreledd høyre side var røket. Jekket opp caravellen, og kom til saken og tok av gummibelgen. Det er fullt av skitt innover tannstangen, men ingen lekkasjer eller slakk i indre styreledd. Går det greit å bare spyle å rengjøre inni styresnekka og tannstanga uten å demontere mer, smøre opp alt å sette på ny gummibelg, eller bør jeg gjøre dette på en annen måte?

Mvh.
Tor Asgeir

Re: Gummibelg mellom styresnekka og styrestag røket

Posted: 17 Jul 2015, 11:32
by Grimsø´s
hei Tor

Går greit å vaske reint, men bruk varmvann i hageslange uten for mye trykk, IKKE høytrykk!! da dette kan/vill skade tettningene. Etter vasking ta litt motorolje på fingeren og smør inne i "røret" på tangstangen før du mont ny belg. Lurt å sjekke for lekasje før du monterer den nye belgen. Lykke til!!

Re: Gummibelg mellom styresnekka og styrestag røket

Posted: 17 Jul 2015, 11:38
by Der Postmeister
Motorolje spiser på gummi, så vær forsiktig med det. Bruk heller fett. Gjerne noe vannavstøtende.

Re: Gummibelg mellom styresnekka og styrestag røket

Posted: 18 Jul 2015, 01:01
by Tysfjord
Hei! Takker for svar :-) Vasket rent og brukte fett, måtte ta begge belgene ta den andre også var begynt å sprekke. Gikk fint :-) Faktisk slakk i et endeledd, så byttet liksågodt begge da jeg var i sving :-) Driver å justerer spissing, men ble litt sent i kveld så jeg fullfører i morgen.

Mvh. Tor Asgeir