Page 1 of 1
T3 - Jeg har blitt T3-eier, Where to begin!?
Posted: 18 Jun 2015, 15:50
by Johannesen
Heisann! Etter et aldri så lite impulskjøp her på forsommeren har jeg blitt eier av det som etter alt og dømme vil bli min nye luftkjølte hobby/lidelse i tida som kommer. Det er en 1980 Transporter 2.0 CU som etter det jeg kan forstå ble ombygd(?) til camping på 80-tallet. Har gått 88 000 (hvertfall på denna runden

). Bilen starter og går, kjørte den til og med en tur over svenskegrensa og tilbake i helga. Men jeg trenger litt kyndig hjelp før jeg legger i vei på skikkelig langtur.
1. Jeg lurer rett og slett på om noen som har vært litt borti disse flotte bilene kunne ha mulighet til å ta en liten titt på min? Helst i Oslo-området.
2. Finnes det et lokalt samlingssted/ verksted etc. hvor man kan treffe folk som kan slike biler?
3. Enn så lenge, hva er de viktigste tingene jeg må sørge for at er i orden med det første?
På forhånd takk for alle tips, etter noen timer med lesing på forumet er det lett å se at det er mange her med peiling

Re: T3 - Jeg har blitt T3-eier, Where to begin!?
Posted: 18 Jun 2015, 16:06
by OddN
Hei og velkommen. Ser ut som en fin bil det der.
Regner med det er flere entusiaster på østlandet som mer enn gjerne tar en titt.
Re: T3 - Jeg har blitt T3-eier, Where to begin!?
Posted: 18 Jun 2015, 17:20
by ducce999s
Gratulerer med ny lidelse
Bare å ta kontakt, finner tlf nr i avataren
Sent fra min C6903 via Tapatalk
Re: T3 - Jeg har blitt T3-eier, Where to begin!?
Posted: 18 Jun 2015, 18:45
by HC
Gratulerer med flott bil! Jeg vurderte selv å kjøpe denne, men rakk aldri å dra for å se på den. Min første T3 var en slik luftkjølt en, og jeg savner den.
Det er mye kompetanse blant folk her på forumet, så du vil helt sikkert kunne få svar på de aller fleste spørsmål. Jeg vil også tro at det finnes en eller annen entusiast i nærmiljøet ditt som kan ta en titt på bilen. Hvis du tar turen til MAX Burger på Kjellstad (E18 inn mot Drammen fra Oslosiden) på mandag (22.juni kl 1900), så har ihvertfall drammensgjengen et kaffe-møte der. Da vil det helt sikkert være mange som kan se på bilen.
Edit: Forutsatt at alt funker som det skal (bremser, styring, etc) så er det i grunnen bare å peile olje gjevnlig som er viktig å passe på. Luftboxere bruker nok litt mer olje enn en moderne rekkemotor, så normalt sett må du regne med noe forbruk (den som jeg hadde lå på ca 1L pr 100mil). Pass på at det alltid er riktig nivå på peilepinnen.
Re: T3 - Jeg har blitt T3-eier, Where to begin!?
Posted: 18 Jun 2015, 20:48
by hansstef
Paul har peiling!
Re: T3 - Jeg har blitt T3-eier, Where to begin!?
Posted: 19 Jun 2015, 22:40
by troyca
hansstef wrote:Paul har peiling!
På oljepeiling.? /Oljepinnen ?
(måtte bare)
Re: T3 - Jeg har blitt T3-eier, Where to begin!?
Posted: 28 Jun 2015, 22:02
by Rapidspeed
Dd registrert???
Re: T3 - Jeg har blitt T3-eier, Where to begin!?
Posted: 28 Jun 2015, 22:35
by Johannesen
Hei, hvis du mener reg nr så begynner det på YE, altså Bodø...
Takk for gode tips fra alle forresten=)
Re: T3 - Jeg har blitt T3-eier, Where to begin!?
Posted: 01 Jul 2015, 00:30
by Johannesen
Fikk strålende hjelp av Paul med batterioppsett, gass++ i går! så nå er både bil og eier mer motivert enn noensinne. I morra går turen sørover, ikke bli overraska om dere hører fra meg=)
PS. noen som veit hvor jeg får kjøpt en ny metallklips til den ene caliperen? Den har knekt og ligger og klirrer.. og klirrer..

Re: T3 - Jeg har blitt T3-eier, Where to begin!?
Posted: 01 Jul 2015, 08:20
by HC
Disse knakk på min bil (T2) også. Ble byttet i fjor, så jeg er ikke imponert over kvaliteten på disse.
Jeg fikk bestillt nye (monterinssett med nye klips og nye pinner) hos
http://www.bildeleksperten.no på Kongsberg. (Disse ligger vegg-i-vegg med jobben min så det er veldig greit å handle der).
Ellers så ser det ut til at både Mekonomen og Biltema kan ha disse.
edit:
Jeg fant disse på sidene til Biltema, men hvorvidt de også passer på T3 vet jeg ikke. Det er sikkert noen her som vet om Typ4 (411 og 412) har samme bremser som Typ2 T2 og T3:
http://www.biltema.no/no/Bil---MC/Bilre ... 000024713/
Og disse hos mekonomen:
http://www.mekonomen.no/bil/reservedele ... a02-Q925no
Re: T3 - Jeg har blitt T3-eier, Where to begin!?
Posted: 01 Jul 2015, 12:16
by ducce999s
Jeg har tar med til byen sammen med det andre
Sent fra min C6903 via Tapatalk