Page 1 of 1

Bytte til comfortvegg

Posted: 16 Jul 2014, 23:24
by thomas_rs4
Hei, som fersk T5 eier lurer jeg på om det går å bytte til comfortvegg i transporteren og om det er kostbart. Vil det ha noe å si i forhold til Statens Vegvesen og registrering? Er jo så mye bråk om modifisering av skillevegger?

Re: Bytte til comfortvegg

Posted: 17 Jul 2014, 08:53
by labbetuss
Det går an, og det er kostbart. Møller skulle ha 16.000 for comfortvegg, og da skal de ha den gamle veggen din i retur (og om jeg ikke husker feil skulle de ha halve beløpet i depositum ved bestilling). Mulig du er heldig og finner noen som vil bytte vegg med deg, men det er vel mindre trolig.

Tror ikke Staten legger seg så mye opp i det siden bilen er typegodkjent med begge typer vegg, men det kan kanskje andre svare på. Om ikke annet Staten selv.

Re: Bytte til comfortvegg

Posted: 17 Jul 2014, 11:45
by mbruer
Se på finn. Eller hos hugger. Hender det dukker opp. Null stress å bytte. Gjort på en halvtime. Gjorde det på min ifjor. Ny verden for meg med lange bein!
Bare sjekk at den Evt brukte veggen er fra en transporter og ikke caravelle. Ikke noe krise men caravelleveggen er litt lavere så du får en glippe i toppen.. Jeg har det og la bare noe sånn rørisolasjon i skumgummi der. Ingen har lagt merke til det annet enn når jeg har sagt det...[WINKING FACE]

Re: Bytte til comfortvegg

Posted: 17 Jul 2014, 16:22
by Renax
Hva er en "comfortvegg"? Er det for slike som meg som har førersetet klemt bak i veggen og likevel sliter med plass til beina? Eller er det støydemping det går på?

Sent from my CATEE CT100 using Tapatalk

Re: Bytte til comfortvegg

Posted: 17 Jul 2014, 16:32
by Der Postmeister
Det er vel begge deler, men de går langt ut i lasterommet.

Re: Bytte til comfortvegg

Posted: 17 Jul 2014, 21:40
by mbruer
Det er en vegg som gjør at du kan kjøre førersetet helt tilbake så langt det går.. Utrolig deilig! Bygger endel mer i lasterommet men det går fint

Re: Bytte til comfortvegg

Posted: 28 Jul 2014, 00:24
by kts
Kjøpte min comfortvegg på Vw i Karlstad. Ikke lik den norske, men trukket med filt inn mot kupe + mindre rute enn den som er her, men helt glimrende.
Kostet ca 5500.-

Re: Bytte til comfortvegg

Posted: 28 Jul 2014, 21:41
by thomas_rs4
kunne du tatt ett bilde av den? Til den prisen er det jo vært å vurdere :)

Re: Bytte til comfortvegg

Posted: 28 Jul 2014, 23:12
by mbruer
Min er fra norsk bil, med filt...