Page 1 of 1
Ønsker å kjøpe T3 dieselmotor
Posted: 02 May 2012, 11:38
by tha053
Hei, jeg er ute etter en TDI motor til min VW T3 1990, holder til i bergen.
Om noen i nærområdet sitter med noe slikt i garasjen, ta gjerne kontakt.
Tlf: 94308470
Re: Ønsker å kjøpe T3 dieselmotor
Posted: 02 May 2012, 17:59
by Livar
Originalt har ikke denne bilen en TDI, men en TD på 1,6 liter/70hk. Det er ikke en slik du skal ha da?
Noen få er bygget om med 1,9TDK 75 hk eller 1,9TDI 90hk.
Re: Ønsker å kjøpe T3 dieselmotor
Posted: 02 May 2012, 22:51
by bjørn53
Litt vanskelig dette. TDI er navnet på generasjonen motorer som kom etter TD. De motorene som sto i transporter var TD motorer. Siden bilen ofte varer lengre enn motoren og mange syntes at den 1,6 TD motoren var litt liten er det blitt eksperimentert med å sette inn nyere motorer, også TDI motorer. Det er en del arbeide i forbindelse med å modifisere de motorene som ikke er original. Bytte av bunnpanne,manifold,turbo dieselpumpe etc. Fortell om bilen din og litt om dine evner til å gjennomføre denne jobben og hvor mye tid du har tenkt å bruke. Bilder er flott.
Re: Ønsker å kjøpe T3 dieselmotor
Posted: 03 May 2012, 01:39
by tha053
Er ikke helt inni bilmekaniker/bilentusiast gamet ennå

dere har nok rett. Evner er det lite av, er sykkelmekaniker så biler er litt over min kunnskap. Men har bekjente som er mer enn habile som skal utføre jobben for meg. Trenger kun å få fatt i en motor.
Bilen har for øyeblikket den originale 1,6
TD motoren som den kom med, og toppakningen er røket. Har etter litt etterforskning funnet ut at det kan bli en del billigere å finne en brukt motor i ok stand enn å bytte toppakningen, så det er dette som er planen. Resten av bilen har gått gjennom en del overhaling i løpet av det siste året så det er veldig synd at den skal stå ubrukt. Men har forstått at det er et relativt vanlig problem med disse motorene?