Page 1 of 1

Webasto dieselvarmer

Posted: 04 Mar 2016, 17:59
by Ichliebesyncro
Hei har en 98 mod T4 Syncro med 2.5tdi. denne har en slags webasto på 4KW/h varmen går ut fra ventiler på gulv bak fremsetene. Problemet er at denne ikke varmer opp motoren, finnes det noen løsning som gjør at den kan?

Har også et issue med voldsom eksos iblant som også kommer inn i coupén gjennom klimanlegget :-/

Re: Webasto dieselvarmer

Posted: 04 Mar 2016, 19:09
by Neergård
Høres ut som du har en luftvarmer. Den kan ikke varme motoren.

Du har trolig en vannvarmer foran i motorrommet, på venstre side, som er satt som kjørevarmer. Denne kan bygges ut vha ekstra vannpumpe og en styreenhet (tidsur eller fjernkontroll) for å bli parkeringsvarmer.

Voldsomt med eksos inn klima - når du står i ro? Kanskje kjørevarmeren ryker veldig, da kommer det lett inn klima.

Re: Webasto dieselvarmer

Posted: 04 Mar 2016, 19:11
by Ichliebesyncro
Ja det er verst når bilen står i ro. Vet du hva sånn ca. jeg kunne bestilt for å bygge om den til parkeringsvarmer? savner det skikkelig. trodde den integrerte var webasto jeg :/

Re: Webasto dieselvarmer

Posted: 05 Mar 2016, 01:55
by Neergård
Søk litt på forumet. Tatt opp flere ganger og linket til aktuelle pakker.
Webasto er merket

Webasto er merket, ikke funksjonen som beskrives. Den som er luftvarmer kan være begge deler (eller også andre merker) mens den originale i motorrom er originalt en eberspächer. Ikke noe dårligere enn webasto i allefall.

Re: Webasto dieselvarmer

Posted: 05 Mar 2016, 11:43
by Der Postmeister
Heller bedre. ;)

Re: Webasto dieselvarmer

Posted: 05 Mar 2016, 21:10
by Montøren
Ichliebesyncro wrote:Har også et issue med voldsom eksos iblant som også kommer inn i coupén gjennom klimanlegget :-/
Jeg har en 2014 Caddy som arbeidsbil og en dag ble hele kupeen fylt med eksos mens den sto stille. Det viste seg at det måtte byttes brennkammer i parkeringsvarmeren (Webasto).

Re: Webasto dieselvarmer

Posted: 14 Mar 2016, 16:24
by Ichliebesyncro
Bytte "brennkammer" er dette dyrt eller vanskelig? :-/

Webasto dieselvarmer

Posted: 14 Mar 2016, 17:13
by Neergård
Ikke spesielt vanskelig. Tror deler kommer seg på et 2-3 store lapper. Men det kan meca verksted svare på, (De er forhandlere av eberspächer) om ikke møller eller Bosch elektrodiesel er aktuelle hos deg. Mange merkeverksted har mistet kompetanse på disse, men steder det går mye t4 og eldre sharan har trolig opprettholdt kompetansen på disse.