opp/ned girkasser.
Posted: 30 Dec 2015, 07:25
Opp/ned, automatkasse ifra feks, passat i T3'n må jo ha vært noe....
Noen som har prøvd dette, ev noen links?
Noen som har prøvd dette, ev noen links?
Har du noen gang studert innmaten i ei automatkasse?luftT3 wrote:Opp/ned, automatkasse ifra feks, passat i T3'n må jo ha vært noe....
Noen som har prøvd dette, ev noen links?
Tjaa... Er jo ZF som lager begge, så mye er likt. Men mener å huske at det ikke var så enkelt som å bare montere Porschedrevene på Audikassa. Han maskinerte dette selv, husker jeg. Og litt av teorien til han tyskeren var vel å bruke kassa som hørte til den motoren han brukte... Og var ikke det V6 TDI?Der Postmeister wrote:De er vel samma. Porsche har to drev. Audi fire for å få kassa til å gå rett vei.
Code: Select all
Audi V6 TDI 2,5 Ltr. mit 150-180PS (durch Entwicklung eines neuen Abtriebgehäuses konnte das vorhandene ZF 5HP19 Tiptronicgetriebe in unserem VW Bus verwendet werden)



Lotus kassa er nok Renault sin UN1... Finnes i tillegg til i Lotus også i Renault espace, Renault 20 og Alpine 310 bare for å nevne noen.tranphomer wrote:Har hørt om lotuskasse i en t3 også. Kilde ukjent
i espace? trodde den hadde maskinisten på tvers jeg... kan lite renålt skjønner jeg..OddN wrote:Lotus kassa er nok Renault sin UN1... Finnes i tillegg til i Lotus også i Renault espace, Renault 20 og Alpine 310 bare for å nevne noen.tranphomer wrote:Har hørt om lotuskasse i en t3 også. Kilde ukjent
Diffen kan uten videre snus sånn at den kan brukes i både hekkmotor og midtmotor konfigurasjon. I tillegg til de ovenfornevnte frontmotorbilene.tranphomer wrote:Hva er spesielt med denne UN1 kassa? Var det noe som skulle snus enkelt for å bruke den?
subwoofer wrote:Lotus fant grensa for hva den tåler. De begrenset V8eren til 350hk for ikke å sprenge selve huset. Men innmaten var Lotus-spesifikk.
Vokser vel på trærne og de.......OddN wrote:subwoofer wrote:Lotus fant grensa for hva den tåler. De begrenset V8eren til 350hk for ikke å sprenge selve huset. Men innmaten var Lotus-spesifikk.
Det hadde vært noe å hatt baki T3en...
Steike.
OddN wrote:Ha-projekt var det som gjorde dette. Finner ikke mye på hjemmesiden deres bortsett fra denne korte teksten:Men her er noen bilder:Code: Select all
Audi V6 TDI 2,5 Ltr. mit 150-180PS (durch Entwicklung eines neuen Abtriebgehäuses konnte das vorhandene ZF 5HP19 Tiptronicgetriebe in unserem VW Bus verwendet werden)
Originalt Audi ZF drev:
Ha-Projekt drev:
Mener å ha lest at Ha-Projekt hadde skrinlagt å produsere dette, og har lagt tegningene ut for nedlastning. Så hvis du kjenner noen med en ordentlig cnc-fres så er det mulig å produsere.luftT3 wrote:OddN wrote:Ha-projekt var det som gjorde dette. Finner ikke mye på hjemmesiden deres bortsett fra denne korte teksten:Men her er noen bilder:Code: Select all
Audi V6 TDI 2,5 Ltr. mit 150-180PS (durch Entwicklung eines neuen Abtriebgehäuses konnte das vorhandene ZF 5HP19 Tiptronicgetriebe in unserem VW Bus verwendet werden)
Originalt Audi ZF drev:
Ha-Projekt drev:
Fader gutter har ikke lyst å gi opp automatdrømmen til tdi konverteringa mi.
Ingen som lager og selger kit, for dette da???
Aner ikke. Kan se om jeg finner igjen hvor jeg så linken til de filene.subwoofer wrote:Trengs mer enn en gjennomsnitts CNC-fres å lage tannhjul. Vet du om tannhjula som er brukt kommer fra noe sted?