Page 1 of 1

Problem ved bytte av instrument

Posted: 15 Oct 2015, 21:55
by JonasB
Prøvde å bytte instrument på min doka syncro, til et med turteller og klokke. Klokkedisplayet var sprekt, men tok en fra en golf 2 og det funket fint. Men det var nesten det eneste som funket.
Turteller viker ikke, blinklys sluttet å virke, bare den grønne lampen som indikerer kjørelys lyser litt kraftigere når man skrur på blinklys. Belysning i instrument virket heller ikke. Tempelet er jeg usikker på da bilen ikke gikk så lenge. Bensinmåler og øvrige varsellamper virket. Noen som har peiling på hvor jeg skal begynne å feilsøke? Eller måte å teste de forskjellige funksjonene på i instrumentet?
Bilen er en -86mod og det nye instrumentet er fra -90. Alle kabelinnganger har de samme navn og nummer.
Burde ikke dette passe?

Jonas

Re: Problem ved bytte av instrument

Posted: 15 Oct 2015, 22:09
by JonasB
Litt fel skrivet.. Det er blinklys lampen som lyser svakt hele tiden og sterkere når man skrur på blinklyset. Her ikke byttet bryter til nødblink.

Re: Problem ved bytte av instrument

Posted: 16 Oct 2015, 02:01
by ducce999s
gjetter at du har noen problemer med foilen ved kontakten. Ta av plasthylsa og sjekk at alt er som det skal være. Biler fra 86 og fremover har samme kabelplasseringer så den skal fungere, forutsatt at instrumentet er ok

prøv den på annen bil og

Re: Problem ved bytte av instrument

Posted: 16 Oct 2015, 22:55
by JonasB
Har sjekket det meste, så nå er blinklys og instrumentlys i orden, men turteller fungerer fortsatt ikke.
Ser i motorrummet at en grønn/hvit ledning ved coilen ikke er tilkoblet. Kan den ha noe med det og gjøre?
Jeg har kretssjema på 1980 mod, men den ser ikke ut å ha blitt levert med turteller..
Skal se om jeg finner kretssjema her på forumet eller på nett. Hvis noen har lett tilgjengelig på data, får dere gjerne sende en kopi:)

Re: Problem ved bytte av instrument

Posted: 17 Oct 2015, 01:21
by ducce999s
Fil kommer. Kabel ved coil er vel grønn gul tipper jeg

Re: Problem ved bytte av instrument

Posted: 17 Oct 2015, 10:52
by JonasB
Da er feilen funnet! Det var den dobble kontakten på minuspolen på coilen som ikke satt skikkelig på.
Så nå er alt i orden!
Men du får gjerne sende koblingsskjema, så har jeg til neste gang :D