Page 1 of 1

pollenfilter og AC spørsmål

Posted: 19 May 2015, 22:22
by keevenru
hei.
Kan noen gi meg et tips på denne.
Jeg har en 1993 modell t4, 2.5 bensin.
Skulle skifte pollenfilter nå og dette skal tydeligvis være en rund type ut i fra hva jeg finner på nett.
Det jeg ikke får til å stemmer er at hos meg er det plass til et kantete filter.
Etter å ha avdekket en lekkasje på kjølevannet som viste seg å komme fra det bakre varme registeret oppdaget jeg at rørene på denne kjølesløyfa er i aluminium og ikke plast som det er originalt på denne bilen.
Den har kun gått 160 000 og alle servicer fulgt (gått lite siste 8 år)
Og bærer ikke preg av å ha vært skrudd på.
Kom den med disse tingene allerede i 1993? Forslag?

Image

Lurer også på hva dette er? Sitter i høyre hjul bue foran. Det er ac på den, men påfyllingsrør til den oppe i motor rommet.

Image

Re: Forundret...

Posted: 19 May 2015, 22:58
by Rudeboy
Tyskerbrakka, min første T4 og en '91-mod hadde 2.4d AAB og der så luftinntaket til kupéen likt ut som på bildet, mener folket bak disken hos Møller sa det ikke var å få noe pollenfilter dengang jeg sto der og hadde bilen til service.

Re: Forundret...

Posted: 19 May 2015, 23:03
by keevenru
Ok...finnes det da noe annet filter som passer? Det er ikke noe filter i det hele tatt der i dag, rett inn til varme app vifta...

Re: Forundret...

Posted: 19 May 2015, 23:13
by Rudeboy
Ikke godt å si, som nevnt fantes det ikke den tid jeg eide '91-modellen (2005 - 2009) om man skal tro informasjon gitt fra Møller.

Hør med Roar hva hans bil har der foran, kanskje du er heldig og finner løsninga der.
http://vwbus.no/forum/viewtopic.php?f=7&t=42051

Re: Forundret...

Posted: 19 May 2015, 23:25
by solrikioo
Min hadde filter her orginalt. En plastplate formet som det hullet, med klyper til å klipse det fast. Jeg "moddet" det sånn her for å få det litt "kulere". Kanskje en ide.
Min var 1996 mod.

Image

Re: Forundret...

Posted: 19 May 2015, 23:33
by keevenru
Ok, jeg får se på om jeg finner diy løsning :)
Noen som aner hva bilde to er? Kan det være kran for tapping av kjølevæske?

Re: pollenfilter og AC spørsmål

Posted: 19 May 2015, 23:38
by Der Postmeister
Bruker du skikkelig overskrifter på innlegga dine får du lettere svar og. ;) Dessuten letter det søkefunksjonen for forumet.

De første hadde ikke pollenfiltet, men det fantes noe ettermonteringsgreier å få. Letteste for deg er å bygge om til den som det er på nyere. Trur uten å ha granska altfor nøye, at det bare er å bytte de yttre delene.

Det andre er nok tørkern på AC din

Re: pollenfilter og AC spørsmål

Posted: 20 May 2015, 00:04
by keevenru
Takk for tips og svar. [emoji4]