Page 1 of 1

Elvinduer (Løst)

Posted: 28 Sep 2014, 21:22
by hypomac
Lurer på om noken veit kva sikringer (nr. i hovudtavle eller eventuell annen plassering) og kanskje kva relê som går på elvinduer på 97mod.T4b?
Har reparert endel brudd i ledningsnettet i døra,men det såg ut som det hadde vore kortsluttning der og mistenker at det har komt ein følgefeil.

Re: Elvinduer

Posted: 30 Sep 2014, 00:06
by Greven
Mulig jeg har oversikt over dette. Tar en kikk også tar jeg kontakt på PM

sent fra min CAT phone via Tapatalk pro

Re: Elvinduer

Posted: 30 Sep 2014, 21:21
by hypomac
Montert nytt kabelsett ikveld,men fortsatt ikkje liv i vindu på verken fører eller passasjer side. Måler 12V inn på heismotoren,men ingen respons via bryterane.
Fått tak i Bosch skjema,og ting ser ut til å stemme med dette. Skulle hatt ein ekstra heis motor og testa om det virka..

Re: Elvinduer

Posted: 01 Oct 2014, 20:14
by hypomac
Måtte ty til verksted for å finne ut av dette innen rimelig tid. Etter endel feilsøking fant mekaniker
ut at det var dårlig kontakt internt i styring/heismotor.Spenninga som går gjennom brytere og skal tilbake til motor var problemet.
Feilen var slik at ein målte spenning der,men ved belastning, altså når motoren skulle kjøres så brøt den.
Han løste problemet ved å legge separat 12v til bryter direkte fra hovudtavle.