Page 1 of 1
Takmontert DVD-spiller
Posted: 05 Oct 2012, 22:12
by Benkø
Har noen erfaring med å montere en takmontert DVDspiller/skjerm i taket på en Multivan med Westfaliatak?
Evnt noen synspunkter på dette
Espen
Re: Takmontert DVD-spiller
Posted: 05 Oct 2012, 22:20
by Tur-Bo
Bare få med i betraktningene hva som skjer i en eventuell kollisjon. Flyvende flatskjerm ?
Re: Takmontert DVD-spiller
Posted: 05 Oct 2012, 22:46
by Benkø
Da gjelder vel dette for alle med takmonterte spillere da?
Re: Takmontert DVD-spiller
Posted: 05 Oct 2012, 22:52
by Neergård
Dette er vel et spørsmål alle bør stille såsnart de monterer noe nytt i bilen sin....
Det finnes utgaver beregna for montering i kjøretøy, disse må kunne forventes å kunne vise til beregninger ifm kollisjon... I tillegg kommer da spørsmålet om hvordan man fester ting naturligvis. Borrelås kan være litt i minste laget, mens skikkelige karosseriskruer i skikkelig stål nok burde holde litt.
Sent from my HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e using Tapatalk 2
Re: Takmontert DVD-spiller
Posted: 06 Oct 2012, 08:33
by Rudeboy
Dersom du trenger takplater med ferdigborete hull for montering av slike monteringsskinner for skjerm er det bare å ta kontakt.
Han jeg kjøpte Vidvandre av bora i finérplatene som er taket/golvet på loftet og jeg ønsker slippe å se på disse til enhver tid
Hullene vises egentlig ikke så godt før man ser etter dem.
Men å montere noe i glassfibertaket ? Æiller.
Og som du sier, så gjelder dette alle skjermer som skal monteres - en ting er at det sitter når bilen står i ro. Hvilken som helst gjøk kan få til det, men hva da under hurtig oppbremsing, unnamanøver, kjøring over vaskebrett over tid eller ved sammenstøt ? Det tenkernte på
Å montere skinner for å holde normal skjerm skrudd fast i platene som jeg har vil medføre at skjermen sitter der også etter det har blitt tyst.
-Jeg har sågar en 24tommers Dantax som egentlig er for retur tilbake til selger, som kan følge med for hurtig avgjørelse.
Men vi snakker da bytte mine plater med hele plater.
Re: Takmontert DVD-spiller
Posted: 06 Oct 2012, 14:22
by Benkø
Hei,
du har ikke tilfeldigvis noe bilde?
Jeg har ikke hentet bilen ennå, men den er i min eiendom i løpet av neste uke.
Grubler litt på det....
Re: Takmontert DVD-spiller
Posted: 06 Oct 2012, 14:45
by Rudeboy
Tar for gitt det ligger i prosjekttråden og om det ikke gjør det kan jeg sikkert få tatt noen i.l.a mårradagen.
Merk at vi snakker disse robuste sengeplatene som skal holde sine kilo
