Page 1 of 1

justere hjulstilling ved senking...? (camber/spissing)

Posted: 11 May 2008, 20:21
by CarlOt2
Hei, jeg tenker å senke T4'en og leser "alt" det dere har skrevet tidligere om senkefjærer og å skru ned torsjonsfjærene. (finner mye ved å søke!)

...menne...hva med hjulstillingen fremme?? Er det ikke nødvendig å justere hjulstillingen på disse bilene? Det er vel vanlig å justere camber/spissing etter senking. Er det mulig å justere, og er det noen som har peiling på hvordan fremhjulene skal stå etter senking?


Carl Otto

Posted: 11 May 2008, 20:33
by Espen
Godt spørsmål som jeg selv har lurt på, jeg var av den oppfatning at man måtte på forstillingskontroll for å få orden på dette etter senking. Men noen vet dette sikkert bedre en meg.

Posted: 11 May 2008, 20:50
by solrikioo
På en forstillingskontroll justerer de camber, osv. For å få det innenfor kravene. Man kan sikkert gjøre det selv, men BT krever at kontroll er gjort og at man har papirer på det for å få det godkjent i vognkortet.

Posted: 11 May 2008, 21:59
by Livar
Sleng den inn på verksted å få dette gjort ja. Kreves for å få senkinga godkjent, og du slipper at bilen spiser store mengder dekk

Posted: 12 May 2008, 13:22
by CarlOt2
solrikioo wrote:På en forstillingskontroll justerer de camber, osv. For å få det innenfor kravene. Man kan sikkert gjøre det selv, men BT krever at kontroll er gjort og at man har papirer på det for å få det godkjent i vognkortet.


Jeg bruker et verksted i tilfelle. Har noen her nødvendige data for dette? ....altså hva som er riktig camber/spissing/etc etter senking? Jeg planlegger å senke 60mm.

Er det nødvendig å justere bak også...eller bare fremme?


:roll:


Carl Otto

Posted: 12 May 2008, 15:28
by solrikioo
Ettersom jeg vet. Er det ikke mulig å justere bak.

Verkstedet skal vite hva som trengs å gjøres...

Posted: 12 May 2008, 18:44
by Der Postmeister
Du kan justere litt på spissinga bak.

Posted: 22 May 2008, 13:48
by CarlOt2
Har ringt å sjekket nå, det lokale verkstedet som jeg foretrekker skulle ha 1000kr inkl moms for 4hjulskontroll og eventuell justering.


Carl Otto

Posted: 22 May 2008, 13:52
by solrikioo
Det var vel ikke gæærn pris?

Posted: 22 May 2008, 14:14
by Espen
Har alltid fått pris på 2000... Så syns ikke det var ille!